Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. Az idő mérésére, beosztására haszn. eljárásmód, rendszer, amely mértékegységül meghatározott időszakokat alkalmaz, s alapja a Földnek saját tengelye és a Nap körüli forgása. || a. (csak jelzővel) Ennek a földrajzi fekvéstől, ill. az évszaktól függő változata. Közép-európai időszámítás; kelet-európai időszámítás; → nyári időszámítás; téli időszámítás.
2. Az a mód, ahogyan a történeti tájékozódás végett az időt, az éveket bizonyos kiindulási pontoktól számítják. Az ókori népek időszámítása; (1945 után) időszámításunk előtt(i) (rövidítve: i. e): azon időpont előtt(i), amely időpontra a kereszténység Krisztus születését teszi; (1945 után) időszámításunk szerint (rövidítve: i. sz): ettől az időponttól számítva (v. számított), ez időpont után(i);* (1945 után) időszámításunk után (rövidítve: i. u): időszámításunk szerint.