Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

INNEN-ONNAN határozószó, határozatlan
  • 1. Egymástól távol eső, egymással kapcsolatban nem levő helyekről; (az) egyik helyről is, (a) másikról is. Hírek innen-onnan. □ Szól a kakas innen-onnan Viradóra. | Kiviradtunk, takarodjunk Nyugovóra. (Petőfi Sándor) Innen-onnan messziről elmosódott zenehangokat [= zeneszót] hoz a venyigék és a barackfák közt elsuhanó szellő. (Mikszáth Kálmán)
  • 2. (népies) <Főként várható, de nem egészen bizonyosan bekövetkező eseményről szólva:> nemsokára, rövidesen, maholnap. □ Egy barátom van nekem csak A halál; Az, tudom, hogy innen-onnan Lekaszál. (Vörösmarty Mihály) Az útmestert innen-onnan kihordják a határból. (Tolnai Lajos) Innen-onnan képviselő lesz belőled s akkor … helyiérdekű vasutak után kell futkároznod. (Mikszáth Kálmán)
  • 3. (népies) <Rendsz. rövidesen bekövetkező időpontról, a múltban megkezdett s a közeli jövőben teljessé váló időtartamról szólva:> nemsokára; majdnem. Innen-onnan éjjel lesz. Innen-onnan tíz éve lesz (annak), hogy nem láttuk egymást. Innen-onnan hetvenéves már. □ Megsiketült és eldőlt [Konrád német császár] … innen-onnan Kilencszáz éve. (Petőfi Sándor) Nyolcéves innen-onnan s még nem volt ki soha a faluból. (Mikszáth Kálmán)
  • 4. (népies) Nagyjából, jóformán. [Gyere, egyél velünk!] – Köszönöm, én már innen-onnan kibékültem a gyomrommal.