Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

IMPERIALIZMUS [ë v. e] főnév -t, -a
  • 1. (csak egyes számban) (politika, közgazdaságtan) A kapitalizmusnak az a legfelső és utolsó foka, melyet a termelés és a tőke nagyfokú koncentrációjával létrejött monopóliumok, a finánctőke és fináncoligarchia kialakulása, nagyarányú tőkekivitel, a világnak a nemzetközi monopolista-kapitalista szövetségek, ill. a kapitalista hatalmak közti felosztása jellemeznek. Az imperializmus válsága.
  • 2. (csak egyes számban) (politika, sajtónyelvi) Hódításra, gyarmatok szerzésére, népek elnyomására és világuralomra törekvő külpolitika. Az amerikai imperializmus; a cári Oroszország imperializmusa. □ Az ország a csőd szélén áll, ám a magyar nacionalisták a magyar imperializmus hóbortjait hirdetik. (Ady Endre) || a. (ritka, sajtónyelvi) Ilyen külpolitikát folytató államrendszer. □ Milyen jó lett volna hinni, hogy most, amikor a császárságok és imperializmusok megdőltek, végre … elkövetkezik Európa felszabadult népeinek békéje! (Kuncz Aladár)