Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. tárgyas Igazgat vmit: vmely intézménynek, szervezetnek, közösségnek az ügyeit felelős vezetőként irányítja, intézi. Igazgatja a járást, a megyét, az országot, a várost. Az intézetet évek óta ő igazgatja. Az üzemet hozzáértéssel igazgatja. □ Az egész területet a szerencsi cukorgyár bérelte s Szerencsről vagy talán tanyákról igazgatta és műveltette. (Móricz Zsigmond) || a. (tárgy nélkül) Nem tanít, csak igazgat. □ Most igazgass légy te munkavezető. (Arany JánosArisztophanész-fordítás) || b. tárgyas (átvitt értelemben is) Befolyása alatt tart; irányít, kormányoz, vezet. Az ösztönök igazgatják. Tetteit babonák, hiedelmek, szokások igazgatják. □ Fortélyos félelem igazgat | minket s nem csalóka remény. (József Attila) A sarkon, már a körúton, fehér sisakos, fehér köpenyes rendőr igazgatta a forgalmat. (Nagy Lajos)
2. tárgyas <Rendes, megszokott formájából, helyzetéből kimozdult dolgot> több, kisebb mozdulattal a szokott, rendes helyzetébe, formájába igyekszik visszaállítani. Igazgatja a kalapját, a nyakkendőjét, a ruháját. Örökösen a haját igazgatja. □ Egy darabig nyomogatta a homlokát, igazgatta a pápaszemét. (Mikszáth Kálmán) Az asszony igazgatta hamvasszőke haját, hátul a kontyával motozott, a teknősbéka hajtűivel. (Kosztolányi Dezső) || a. tárgyatlan (gyak. -t ragos mértékhatározóval) Igazgat vmin (vmennyit): vmin (a kívánt mértékben) ezt a műveletet végzi. Igazgatott egy kicsit a haján. □ Igazgattak a szerszámon, nyergen, és csaknem egyszerre, ütemesen, frissen nyeregbe ültek. (Nagy Lajos)
3. Igazgatja az órá(já)t: a) az óra mutatóját ide-oda tologatja, v. belső szerkezetén módosít vmit, hogy jól járjon; b) karján v. zsebében ide-oda tologatja, hogy szokott, rendes helyét foglalja el.