Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
HÁTRÁBB határozószó, (népies) hátrébb <A hátra és hátul középfoka>
1. Egy kissé visszafelé, hátrafelé. Húzódjatok hátrább. Néhány lépéssel hátrább lép. □ Az urhölgy visszatér nagy köpönyeggel; áll mögötte, hogy feladja: De boszúsan tiltja hátrább Könyökének mozdulatja. (Arany János) Lovaik egy-egy iramodással hátrább szorítják a szájtátó, kíváncsi tömeget. (Mikszáth Kálmán)
2. Valamivel inkább hátul levő helyre. Állj hátrább! Tegyétek valamivel hátrább azokat a könyveket! Oda hátrább rakd az üvegeket! Ülj hátrább a széken, ne a szélén ülj! □ Most Fekete László hátrább tette székét, Fölemelkedett. (Arany János)
3. A szóban forgó v. odaértett személyhez, dologhoz képest kissé hátrafelé eső helyen. Jóval hátrább álltunk a beszéd alatt. Hátrább ültünk, mint ők. A hátrább levők nem hallottak semmit. □ Hátrább bokrokban pislogva szövétnekek égnek. (Vörösmarty Mihály) Egyszerre felállottak a grófok , hátrább oda túl a parasztasszonyok. (Tolnai Lajos) || a. <Írásműben, könyvben> a később következő sorokban, lapokban. A magyarázat hátrább következik. Erről majd hátrább lesz szó.
4. <Időben> elmaradva. Három nappal hátrább vagytok.
5. (átvitt értelemben) <Rangban, sorrendben, teljesítményben, fejlődésben> vki mögött v. vmihez képest elmaradva. Hátrább utal ←. Egy kissé v. valamivel hátrább vagyunk, mint ők. Ő sincs hátrább a munkájával, mint a többiek. Hátrább került a besorolásban. □ Márkiné asszonyom sem akart hátrább maradni, ő meg túlfelül verte az asztalt. (Jókai Mór)