Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. <Írásban v. beszédben> a szemléltetésnek az a módja, hogy vkit v. vmely kevésbé ismert dolgot, jelenséget rendsz. mint kötőszóval egy ismert dologhoz, jelenséghez hasonlítunk, ill. az így keletkezett kifejezésforma s annak tartalma. Elcsépelt, köznapi, ötletes hasonlat; → sánta hasonlat; szellemes hasonlat; hasonlat alakjában; a hasonlat sántít; hasonlatot mond; hasonlattal él. Ne haragudj a hasonlatért! □ Egymás iránti szeretetünkre nincs hasonlat. (Petőfi Sándor) Szelleme sugárkévékben özönlik; képei, hasonlatai horizontokat világítanak be. (Ambrus Zoltán) A lóverseny köréből vett hasonlaton mindnyájan nevettek. (Nagy Lajos)
2. (régies) Hasonlóság (1). □ Tasso meséje, alapvonásaiban, az Iliászé után van képezve Összeállítom, hogy a hasonlat jobban kitessék. (Arany János) Az érkezők benyitottak a terembe ; az egyik egy fiatal férfi lehetett, szembetűnő családi hasonlattal Gergely úrhoz. (Jókai Mór)