Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. tárgyas (tárgy nélkül is) <Vmely szétterülő, aránylag vékony, hajlékony tárgyat, anyagot> egyszer (de sorozatosan) v. többször összehajtva, részeiben egymásra borít. Papirost, szövetet, újságot hajtogat. A gazdasszony hajtogatja a tésztát. A munkásnő egész nap hajtogatott a nyomdában. □ Én a fogadóban maradtam , s hajtogatám lexiconom íveit. (Kazinczy Ferenc) || a. tárgyas (tárgy nélkül is) <Fehérneműt> mosás és szárítás után vízzel meghintve, meghúzgálva és összehajtva, mángorlásra és vasalásra előkészít. Az asszony elkezdte hajtogatni a kötélről leszedett ruhát. Tegnap mosott, ma pedig hajtogat.
2. tárgyas (választékos) Vmit többször (meg)hajlít. Hajtogatja a szél a virágot. □ Hajlik jobbra, hajlik balra, karcsú derekát hajtogatva. (Jókai Mór) || a. tárgyas (régies) Hajtogatja magát: <tiszteletadásként> többször meghajol; hajlong. □ Az ő emelkedése nem oly kényelmes lépcsőkön történt, mint azoké, kik, a nép előtt magokat udvariasan hajtogatva, süvegeléssel jutottak a hírre. (Petőfi SándorShakespeare-fordítás) A konyhamester is jött nagy reverenciával hajtogatván magát. (Mikszáth Kálmán)
3. tárgyas (átvitt értelemben, kissé rosszalló) Makacsul ismétel, ill. többször mond vmit. Állandóan azt hajtogatja, hogy Hiába hajtogatta, senki sem hitt neki. □ Elkergetem, még ma elkergetem, hajtogatta lihegve a bosszúvágytól. (Mikszáth Kálmán) Egyre azt hajtogatta, hogy vegye el őt feleségül az az ember. (Tömörkény István)
4. <Ivóedényt, ill. benne levő italt> sűrűn ürít, többször felhajt. Hajtogatja a poharat. □ A bölcs hosszú kortyokban hajtogatja E korsó édes nedvét untalan. (Petőfi Sándor) Hajtogatom részeg korsómat. (Ady Endre)
5. tárgyas (tárgy nélkül is) (nyelvtudomány, elavult) <Főleg a latin nyelvre vonatkoztatva: igét, névszót, névmást> ragoz; konjugál, deklinál.