Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

HAJDANI melléknév
  • 1. Olyan, aki igen régen élt, létezett; olyan, ami igen régen megvolt v. fennállott; réges-régi, egykori. Hajdani erdőségek, hősök, királyok, paloták, szokások. □ És előttem járnak a hajdani képek … (Arany János) A haza veszélyben van! – Ez a kiáltás jobban hatott, mint a hajdani korokban a véres kard széthurcolása. (Móricz Zsigmond)
  • 2. Korábban, egy korábbi időpontban, de nem nagyon régen meglévő. A hajdani nagybirtokrendszer. Hová lettek a hajdani nagy kártyacsaták? □ Emlékezzék hajdani barátságunkra. (Kazinczy Ferenc) Budának először dícsérete hangzik: Hajdani jó élet, heverő nagy lagzik … (Arany János) || a. Olyan, aki ma is él, és régebben ez v. az volt. A hajdani diákvezér, segédszínész; a hajdani főispán; találkozott a hajdani tanítójával, udvarlójával.
  • 3. (régies) Régebbi mivoltában lévő; olyan, amilyen azelőtt volt; egykori. Már ő sem a hajdani többé. □ Óh, derülj hát, ifjú lélek, Légy a vídám hajdani. (Arany János)