Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. Olyan, aminek része, szálai egymástól aránylag távol állnak; ritkán nőtt, nem tömött, nem sűrű; ritkás. Gyér bokrok, búza, erdő, haj, szakáll. □ A csonka torony Most szomorúan hallgat gyér fű-koszorúzta fejével. (Petőfi Sándor) Gyér, ősz hajjal fedett koponyáján óriási zsebkendővel szárította a verejtéket. (Kuncz Aladár) [Parasztanyóka.] Öreg korát dús bánat ülte meg | Gyér ősz haj szárad csontos csöpp fején. (József Attila) || a. Kisszámú <csoport, gyülekezet>. Gyér közönség. Gyéren jelentek meg. A terem gyéren népesült be.
2. (választékos) Időbeli v. térbeli egymásutánjában viszonylag ritka, ritkán megjelenő, mutatkozó; ritka. Gyér látogatás, vendég. A kiállítást gyéren látogatják. Gyéren mutatkozik nálunk az efféle jelenség. Ilyesmi ma már csak gyéren fordul elő. □ Gyéren szól a vendég s rá nagyokat gondol. (Arany János) Tassonál aránylag gyér s mindig rövid az ily elmélkedés. (Arany János)
3. (választékos) Kevés, nem elég erős. Gyér fény, világítás. □ A gyér világítás csak az élénken beszélgető emberek arcéleit világította meg. (Kuncz Aladár) Miért von úgy a vágy benézni csorba Ablakon, ha gyéren lámpafény ég Szűk szobában (Juhász Gyula)