Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

ELKEL tárgyatlan ige, (csak jelentő mód jelen egyes 3. személyben népies, régies) elkél
  • 1. <Áru> vevőre talál, megvásárolják. A jegyek már napokkal előbb elkeltek. □ Kis ibolyáim mind elkeltek. (Madách Imre) A bognárral nem igen lehet alkudni, mert a kocsi nem kér ételt: ha nem kel el, hazaviszi. (Tömörkény István) A citadella lakói szokatlan érdeklődést mutattak, s az első előadásra a jegyek már el is keltek. (Kuncz Aladár)
  • 2. (felszólító módban nem haszn.) (átvitt értelemben) Elkel vmi: szükség van rá, éppen helyénvaló. Elkelne egy kis eső. Elkel még egy szeletke pástétom. □ Elkel egy kis lecke önöknek is, férfiak! (Mikszáth Kálmán) Nem valami pazar a berendezésük. Éppen elkel náluk egy szekrény. (Nagy Lajos) || a. Vki, vmi elkel vminek: vmire alkalmazható, vkinek a szerepét betöltheti; vminek beillik. Olyan jól ismeri a várost, hogy idegenvezetőnek is elkelne. □ A szunyogok itten akkorákra nőttek, Hogy ökrök gyanánt is máshol elkelnének. (Petőfi Sándor)
  • 3. <Tészta> túlságosan megkel. Vigyázz, el ne keljen a tészta! Elkelt a kalács.
  • elkelés; elkeleszt; elkelő; elkelt.