Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
ELÉBB [e] határozószó (középfokú) felső fok: legelébb (Az elé középfoka) (népies)
1. Térbeli egymásutánban a szóban forgó személyt v. tárgyat megelőzve. Néhány lépéssel elébb állt. □ A hajítódárdák közül egy sem áll elébb vagy hátrább. (Jókai Mór)
2. Eddigi helyéről tovább haladva; előbbre. □ Vár vala olyan hirt, hogy elébb nyomulhat. (Arany János)
3. Vmely ismert v. szóban forgó v. odaértett időpontnál korábban; előbb. □ A király engedne: "kegyelem" kiáltja, | De elébb járt a vas, Toldi Miklós bárdja. (Arany János) || a. Két v. több cselekvésből álló sorozat első mozzanataként, a következő(ke)t megelőzve; előbb. □ Béna harcfi lép be, a gazda híja szépen, hogy üljön közelébb Rá is áll az könnyen, bár szabódik elébb. (Arany János) Ily este merül fel előmbe sok emlék, Mint messze homálybul a tarka hajó, Elébb remegő, pici fénye libeg még, Majd kél a vitorla s piros lobogó. (Tóth Árpád) || b. (rendsz. az névelővel) (Az) elébb: az imént. Az elébb ment el. □ Ki lopta el? Még az elébb itt volt, már nincs. (Móricz Zsigmond)
4. (átvitt értelemben) <Sorrendben> a szóban forgó személy(ek) v. dolog (dolgok) előtt. Elébb van a névsorban, a rangsorban, mint || a. Elébb való: nagyobb megbecsülést érdemlő; fontosabb, különb.
5. (ritka) Inkább. □ A sajtószabadság első hajnalán miről lehetett volna álmodni elébb, mint a Rákóczi szabadságharc áldozatairól! (Jókai Mór)
6. Elébbre: előbbre. □ Ő elébbre teszi lelke üdvösségét. (Arany János) Tessék elébbre kerülni. Menjünk tehát az irodámba. (Jókai Mór)
7. (régies) Elébb (s) tovább: a) hol egyfelé, hol másfelé; ide-oda. □ Két ember cibálta egymást elébb tovább. (Vörösmarty Mihály); b) akár egyik helyen, akár másik helyen; akár itt, akár ott. □ Zendűl a sokaság, a hírt adja-veszi, Kit elébb s tovább lél [= talál], tudja-e? kérdezi. (Arany János)