Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

EKLÉZSIA [ë v. e] főnév ..iát, ..iája (régies írva: ecclesia is) (vallásügy, népies)
  • 1. Protestáns gyülekezet, egyházközség. Gazdag eklézsia; református eklézsia; fontos személy az eklézsiában; eklézsiát követ: eklézsiakövetést végez. □ Amim van, az eklézsiára hagyom. (Tolnai Lajos) Az eklézsia gondoskodik róla, s ő maga élhet kedves foglalkozásának. (Ambrus Zoltán)
  • 2. Az itt betöltött papi állás, az ezzel kapcs. jövedelem; parókia (2a). Jó eklézsia; sovány eklézsia; eklézsiát kapott. □ Éppen egy ily jó kövér eklézsia volt üresedésben. (Jókai Mór)
  • Szólás(ok): szegény az eklézsia (, maga harangoz a pap): szegények vagyunk, le kell szállítanunk igényeinket; csak azt tehetjük, amire anyagi erőnkből futja.
  • eklézsiájú.