Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. Az egyhangú (1, 2) melléknévvel kifejezett tulajdonság, jelleg, állapot; változatosság hiánya, egyformaság. Egyhangúság jellemezte előadását. A tájban sok az egyhangúság. Nem szeretem az egyhangúságot. □ Mozgásaiban, beszédeiben még sok egyhangúság van. (Vörösmarty Mihály) A társalgás nehézkes egyhangúsággal folyt. (Tolnai Lajos) || a. Vminek egyhangú volta. A film, a táj, a zaj, a zene egyhangúsága.
2. Egyhangú (2) életmód, lelkiállapot; unalom. Vigasztalan egyhangúságban él. Egyhangúságban telnek napjai. □ Egyhanguság, elmélkedés unalma Óh Thamus, ezt jelenti jóslatod! (Reviczky Gyula)
3. (ritka) Vmely állásfoglalás, megnyilatkozás, határozat, szavazás egyhangú (3), egységes volta. Egy szavazat hiányzott az egyhangúsághoz. || a. Az egyhangúság elve: az az elv, amely szerint vmely tanácskozó testület határozata csak abban az esetben érvényes, ha a tagok valamennyien elfogadják.