Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

EGYENLŐTLENSÉG főnév -et, -e [ë, e] Általában az egyenlőtlen melléknévvel kifejezett tulajdonság, jelleg, állapot, vminek (vkinek) ilyen volta.
  • 1. Különböző, nem egyenlő nagyság, érték, mennyiség. A két méret, szám egyenlőtlensége; a jogok és kötelességek egyenlőtlensége; a gazdasági fejlődés egyenlőtlensége; a jövedelmek egyenlőtlensége. Az anyagi javak elosztása terén a tőkés országokban nagy egyenlőtlenség uralkodik. □ Mi áll inkább útjában a gyakorlati egyenlőségnek, mint … a birtok egyenlőtlensége? (Eötvös József) || a. Olyan mennyiségtani kifejezés, mely azt tünteti fel, hogy két mennyiség nem egyenlő egymással; írott jele: š (pl. 3 š 4, olvasva: három nem egyenlő néggyel).
  • 2. (kissé választékos) <Az emberek közt> társadalmi elhelyezkedés, megbecsülés, műveltség, jog, elbánás stb. szempontjából való különbözőség. A kétféle elbánás egyenlőtlensége felháborító volt. Harcolunk a társadalmi egyenlőtlenségek ellen.