Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. (mennyiségtan) Mennyiségeknek egyenlőség formájában kifejezett olyan összefüggése, amelyben az ismeretlen csak meghatározott szám(ok) értékét v. értékeit veheti föl. Egy, két, több ismeretlenű egyenlet; → másodfokú egyenlet; → harmadfokú egyenlet; → határozott egyenlet; → határozatlan egyenlet; az egyenlet gyöke, megoldása; → átvisz vmit az egyenlet másik oldalára; → felállítja az egyenletet; rendezi az egyenletet; → megoldja az egyenletet. □ Dajkáink a magasb egyenletekről | beszélnek gyermekeinknek. (Madách Imre) Töprengett, mintha egy egyenletet kellene megoldania, több ismeretlennel. (Kosztolányi Dezső)
2. (mértan) Vmely görbe minden egyes pontjára jellemző egyenlőség, amely megszabja a pontok helyzetét egy koordináta-rendszerhez képest. A kör, az ellipszis, a hiperbola, a parabola egyenlete.