Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
ELTÉRŐ melléknév -n v. -en [e]
Általában olyan, ami, aki vmitől eltér.
1. Bizonyos iránytól elhajló, eltávozó, más irányba haladó. Az erdőtől eltérő út.
2. (átvitt értelemben) A tárgytól eltérő: a) olyan <személy>, aki a tárgyhoz nem tartozó dolgokról, részletekről beszél v. ír; a tárgytól eltérő szónok, előadó, bíráló; b) olyan <beszéd, nyilatkozat>, amely a tárgyhoz tartozó részleteken kívül oda nem valókat is magában foglal, tartalmaz.
3. (átvitt értelemben) <Az eddigivel, az említettel, a miénkkel, a szokásossal> nem azonos; <az eddigitől, az említettől, a mienktől, a szokásostól> különböző. Az eddigitől eltérő divat; a miénktől eltérő szokás; a szokásostól eltérően. Meglepő volt számomra a régitől eltérő magaviselete. Nekem erről eltérő véleményem van. || a. (átvitt értelemben) Vmely elvnek, parancsnak meg nem felelő. A becsülettől, rendelettől, törvényektől eltérő; a párt irányvonalától eltérő politika. □ Soha az igazságtól eltérő szó ajkamat el nem hagyja. (Jókai Mór) || b. (átvitt értelemben) Egymástól különböző. Eltérő nézetek, vallomások, vélemények. A kétféle kísérlet eltérő eredményre vezetett.