Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. Egy ugrással beveti magát vhova. Beugrik a vízbe; beugrik a kerítésen. Az ablakon át beugrott a szobába. □ Ruhástul ugrottunk be a tengerbe. (Kuncz Aladár) || a. (műszaki nyelv) <Tárgy, eszköz v. vmely gépezet része rendsz. mechanikai hatásra> hirtelen befelé irányuló mozgást végez. Ha ezt a gombot benyomjuk, a másik is beugrik.
2. (bizalmas) <Személy> hirtelen, gyorsan, sietve bemegy vhova. Amikor zuhogni kezdett az eső, beugrottam egy kapu alá. || a. (átvitt értelemben, bizalmas) Beugrik (vhova): futó, rövid látogatást tesz vhol, vkinél. Beugrik a kocsmába egy fröccsre, egy pohár sörre. Beugrom a városba. Majd ugorj be hozzánk is! Beugrom hozzátok egy pillanatra. □ Beugrott az első kávéházba. (Herczeg Ferenc)
3. (átvitt értelemben) Beugrik vmibe: gondolkodás, megfontolás nélkül hirtelen belefog, belemegy vmibe. Beugrik a házvételbe, a kalandba, a vállalkozásba. || a. (átvitt értelemben, bizalmas) Beugrik vkinek, vminek: megtévesztő beszédnek, tettnek könnyelműen hitelt adva, megfontolás nélkül annak értelmében cselekszik; bedől. Beugrik a szélhámosoknak. Beugrik a tréfának. Nem ugrik be a provokációnak.
4. (átvitt értelemben) Beugrik (vmibe): <más, váratlanul akadályozott személy helyett> vmely feladatot, szerepet hirtelen elvállal, mástól kellő előkészítés nélkül átvesz. Beugrik egy szerepbe. Kénytelen volt beugrani, mert a szónok hirtelen megbetegedett. Nem jött el a brácsás, ugorjon be valaki helyette!
5. (átvitt értelemben) <Térbeli tárgy v. annak egy része> olyan alakú, ill. helyzetű, hogy egy helyen éles szögben v. hirtelen kanyarulattal befelé nyúlik; bemélyedés van rajta, ill. beljebb van. Itt beugrik a kabát hátulja, a kalap, a szoknya. Az épület közepe derékszögben beugrik. A kapu nincs egy vonalban a fallal, hanem kissé beugrik.