Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. (választékos, irodalmi nyelvben) <Főleg vízparti> bokros, cserjés, fás hely, sűrű facsoport; erdőcske, csalit. Árnyas, hűs, sűrű, zöld berek. □ Berkek, hegyek, völgyek, mindenütt | zöngenek sokféle madárszókkal. (Balassi Bálint) Fölötte lomb, alatta lomb, Árnyas berek, zengő liget. (Arany János) Valami nagy-nagy tüzet kéne rakni, Hisz zuzmarás a város, a berek. (József Attila)
2. (tájszó) Nádas, bozótos, vizes lapály; ingovány, mocsár. A Sárvíz-melléki berkek. A Balaton berkeit jórészt már lecsapolták. || a. (tájszó) (Nedves) rét. □ Felszántom a berek alját, Vetek bele bazsarózsát. (népköltés) A bereknek gyors kaszási Már utólsót vágának. (Kisfaludy Sándor)
3. (rendsz. többes számban, főleg birtokos személyragos alakban) (átvitt értelemben, tréfás v. bizalmas) Vminek a területe, világa, körei (6b), vmely körök. A költészet tündéri berkei. Mi hír az irodalom berkeiben? Színházi berkekben azt suttogják, hogy