Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

BÁSTYA főnév bástyát, bástyája
  • 1. Erődítmény falából kiugró, rendsz. a fal fölé emelkedő félkör v. sokszög alapú, kőből, földből, fából készült építmény; róla az erőd előtti terepet puska- v. ágyútűz alá lehet venni. Erős, magas bástya. □ A … bástyáról két muskétás ágyú bámult le kevélyen a tágas fennsíkra. (Mikszáth Kálmán) A víz közepén a barna falú várfok kiugró bástyája büszkén szemlélte magát a víz tükörében. (Gárdonyi Géza)
  • 2. (átvitt értelemben) Vminek erős védelmezője, szilárd támasza; erőd. A béke bástyája; a szabadság bástyája. Magyarország nem rés, hanem erős bástya a béke frontján. □ Az íróasztal … bástyám volt, ahol ellenségeim el nem értek. (Jókai Mór) A töröké volt már akkoriban Székesfejérvár és Esztergom is. A szultán maga vezette a táborát, hogy a Dunántúlnak ezt a két bástyáját ledöntse. (Gárdonyi Géza)
  • 3. (sport) A sakkjáték egyik bábja, mely a játék megkezdésekor a tábla négy sarkának vmelyikén helyezkedik el, s játék közben egyenes irányban mozog és üt; torony. Kiütötték a bástyáját. □ Leült velem sakkozni és csatát vesztett … Pedig csalt is … Visszacsente a bástyáját, mikor én félrepillantottam. (Gárdonyi Géza)
  • Szóösszetétel(ek): 1. bástyaablak; bástyaárok; bástyaboltozat; bástyabörtön; bástyafal; bástyalépcső; bástyaoldal; bástyaorom; bástyarab; bástyarom; bástyasétány; bástyaszöglet; bástyaterem; bástyatető; bástyatorony; bástyatömlöc; bástyatörő; 2. védbástya; védőbástya.
  • bástyás.