Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

ÜST főnév -öt, -je [e] 1. Rézből v. vasból készült, domború fenekű, fölfelé szélesedő, kissé kihajló szélű, nagyobb, kétfülű edény; vizet forralnak, ételt, lekvárt, ruhát, szappant főznek benne, v. más konyhai célra használják; kondér. Habverő, lekvárfőző, szapuló üst; az üst fedele; megreped, kilyukad az üst; befödi az üstöt; üstöt foltoz. □ A konyháról minden üstöt és kondért kihordtak. (Gárdonyi Géza) A legények tüzet raktak a kemence mellett épített katlan alá, vizet hoztak az üstbe, forralni kezdték a vizet. (Móricz Zsigmond)
  • 2. (ritka) Kisüst.
  • 3. (műszaki nyelv) Nagyipari, főleg vegyi ipari berendezéseknek fémből készült, üsthöz (1) hasonló alakú alkatrésze. A finomító üstje.
  • 4. (kohászat) Tűzálló anyaggal bélelt, kiöntő csőrrel ellátott edény fémek olvasztására s a megolvadt fémnek formákba öntésére. Billentős, lapos, villás üst.
  • Szóösszetétel(ek): 1. üstcsináló; üstfedél; üstfenék; üstfoltozás; üstfoltozó; üstforma; üstkészítő; üstkő; 2. habüst; kisüst.
  • üstnyi; üstös.