Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. Általában rövidebb időtartamú fegyveres összecsapás, csata két ellenséges sereg között. Döntő, eldöntetlen, heves, kétes kimenetelű ütközet; → marathoni ütközet; az ütközet hevében; ütközetbe bocsátkozik; állja az ütközetet: megállja a helyét, felveszi a harcot; → elfogadja az ütközetet; ütközetet vív. □ Vezérünk úgy gazdálkodik a magyar élettel, Hogy amint idáig bizonyítá tettel Ki nem teszi népét kétes ütközetnek. (Sárosy Gyula) Ütközetet álljunk. Vívja ki hogy tudja. (Kemény Zsigmond) Mit keresnél, gyönge asszony, Véres ütközetben? (Arany János) || a. (katonaság) Két, rendsz. hadtestnél kisebb ellenséges sereg összecsapása, amelynek a csatával ellentétben a háború menetére nincs döntő hatása. Légi, páncélos, tengeri ütközet. A több napig tartó csaták számos ütközetből állanak. □ Két hónap alatt vagy harminc ütközetben vett részt. (Karinthy Frigyes)
2. (átvitt értelemben, ritka, sajtónyelvi) Vmely cél érdekében indított szervezett küzdelem egyik szakasza. A széncsata ütközetei.