Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. (irodalomtudomány) Lírai műfaj: vmely nagyszerű, magasztos tárgy keltette erős, emelkedett érzést v. szenvedélyt művészi szerkezetben, szárnyaló képzelettel a nemes pátosz gazdag nyelvén kifejező költemény; fenséges hangú költemény. Hazafias, szerelmi, vallásos óda. Az óda legnagyobb mestere a görögöknél Pindarosz, a rómaiaknál Horatius volt. Irodalmunkban nevezetesek Berzsenyi ódái. □ Az óda alatt az énekeknek fellengősebb nemét szoktuk érteni. (Csokonai Vitéz Mihály) Alkibiadész győzelmeire ő írja meg az utolsó pindaruszi ódát. (Péterfy Jenő)
2. (átvitt értelemben, tréfás, olykor kissé rosszalló) Ódákat zeng vkiről, vmiről: ömlengő, túlzott dicsérettel szól róla.