Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. Íróra jellemző, hozzá tartozó, rá valló. Írói egyéniség, tehetség, véna. □ Igazi írói vér volt. Még a paradicsomban is arra gondol, hogy milyen szépen lehetne leírni. (Mikszáth Kálmán)
2. Írótól haszn., követett, tőle eredő, származó. Írói (ál)név: fölvett név, amelyen vmely író a műveit megjelenteti; írói eszközök; írói felfogás, hitvallás, irány; írói hagyaték ←; írói működés, tevékenység. Az írói pályára lépett. || a. Olyan <nyelv, nyelvezet, stílus>, amely(b)en vmely író magát kifejezi, amelyben ír. Mikszáth írói nyelve. || b. (régies) Olyan <nyelv>, amelyen irodalmi műveket írnak; irodalmi. □ A hawai dialectuson, melyet írói nyelvvé emeltek, már könyvek is vannak nyomtatva. (Vörösmarty Mihály)
3. Írókból álló, írókat magában foglaló (közösség). Írói csoport, egyesület. □ Ott, hol az írói respublika kezdődik, nem születés, nem hivatal többé, egyedül okok, egyedül ész adnak elsőséget. (Bajza József) Az írói körök pártállást foglaltak el Kazinczy mellett és ellen. (Gyulai Pál)