Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

PLÁGIUM főnév -ot, -a (irodalomtudomány, sajtónyelvi)
  • 1. <A szerzői jog kialakulása óta> más személy szellemi alkotásának eltulajdonítása, az általa megalkotott műnek v. részeinek felhasználása az eredetire v. a szerzőre való hivatkozás nélkül; szellemi lopás, tolvajlás. Irodalmi, tudományos, zenei plágium; beperelték plágium miatt v. plágiumért; plágiumot követett el; leleplezték a plágiumot; plágiummal vádolják. Ez közönséges plágium. E részletek átvétele kimeríti a plágium fogalmát. || a. (ritka) Így létrejött mű. Az egész értekezés plágium. □ Míg a nagy Lope eredetijeit még az irodalomkutatók is elfelejtették, a plágiumok … egy sereg … fordítás révén bejárták a mi korunk minden színpadját. (Ambrus Zoltán)
  • 2. (bizalmas) Más személy ötletének, gondolatának átvétele, felhasználása, eljárásának, módszerének utánzása, ill. az így átvett, felhasznált, mást utánzó, nem eredeti ötlet, eljárás, mód(szer). Ez a megoldás nem új, ez plágium. Ez a vicc plágium. □ Ez [a nyilatkozat] plágiumnak látszik az Új Nemzedék után, de nem az. (Arany János)
  • Szóösszetétel(ek): plágiumper; plágiumvád.