Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. (régies, irodalmi nyelvben) Vminek a nyoma, látható jele. □ Rómában sok magyar utazott, lakott és meg is halt Deáky Zsigmond úr azoknak nyomdokit, ahol csak lehet, fölkeresni iparkodik. (Vörösmarty Mihály) || a. (régies, irodalmi nyelvben) Lábnyom. □ Semmi baj sincs édes társaim, emberek nyomdokait szemlélem. (Csokonai Vitéz Mihály) S az ősök elenyészett nyomdokára Az esti szellő új fövényt takar. (Eötvös József) || b. (régies, irodalmi nyelvben) Nyomdokán: utána, a nyomában. □ S Hunyadra csakhamar rá ismer a török, | Mint villám terjed el nagy lelke táborán: Előtte rettenet, halál van nyomdokán. (Vörösmarty Mihály) Nyugosznak ők, a hősfiak, Dúló csaták után Csatájuk nem volt pártcsata Mely poklok mélyiből idéz Viszályok angyalát, Hogy nyomdokán lángvész, gyilok, Rablás pusztítsanak. (Bajza József)
2. (csak személyragos alakban) (átvitt értelemben, választékos) <Állandósult szókapcsolatokban.> Az az út (5), amelyen vki járt; példa tanítás, útmutatás. Vkinek a nyomdokába v. nyomdokaiba → lép; vkinek a nyomdokain → jár; vkinek nyomdokait → követi. □ Az úr is atyjaurának dicső nyomdokait fogja követni. (Csokonai Vitéz Mihály) Ha én kidűlök, és Áron kidűl | Te lész hivatva nyomdokunkba lépni. (Madách Imre)
nyomdokú.