Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

NYELVJÁRÁS főnév
  • 1. (nyelvtudomány) Vmely nyelvnek vidékek szerint többé-kevésbé elkülönülő változatai közül vmelyik; dialektus, tájnyelv, tájszólás. Palóc, Szeged vidéki nyelvjárás; nyugati nyelvjárásaink. Nyelvjárásban beszél. A nyelvjárásokat tanulmányozza. || a. (nyelvtudomány) <Vmely nyelvterületen> egy kisebb földrajzi egység nyelve <a nyelvjárásterület nagyobb földrajzi egységének nyelvével ellentétben.> A göcseji nyelvjárás a nyugati nyelvjárásterülethez tartozik.
  • 2. (ritka) Nyelvhasználat. □ Az akkori pesti nyelvjárást kellett ismerni, hogy mindenki megérthesse az Andrássy úti trafikos szavait. (Krúdy Gyula) || a. (ritka) Egyéni szóhasználat; beszédbeli modor. □ A kurucok sem tűrték maguk között, pogány nyelvjárása s szilaj dühöngése miatt. (Jókai Mór) Édesapám … tökéletesen az volt, mint az anyja. Be lehet helyettesíteni észjárás, nyelvjárás és cselekvő akarat szempontjából engem a nagyapám, őt az anyja helyébe. (Móricz Zsigmond) Szóösszetétel(ek): nyelvjáráskutatás; nyelvjáráskutató; nyelvjárástanulmány. nyelvjárási; nyelvjárásos; nyelvjárású.