Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. A pázsitfüvek családjába tartozó, álló- v. csendes folyású vizekben v. a szélükön nagy tömegben tenyésző növény; karcsú hengeres szára néha több m magas; virágzata vastag, sötétbarna buga (Phragmites communis). Lenge nád; hajlékony, mint a nád. □ Egyenes vagy rózsám, mint a nád. (népköltés) Susogó nádak mezejében járok. (Ady Endre)
2. Nádas (II). Elbújt a nádban. □ És ijedve kelnek légi útra [a vadludak], Hogyha a nád a széltől meglebben. (Petőfi Sándor) Bujdosik az ,éren, bujdosik a ,nádon, Nincs hová lehajtsa fejét a világon. (Arany János) Zeng a nád a tó fölött | zeng a szél a nádon. (Babits Mihály)
3. Ennek a növénynek tetőfedésre v. a mennyezet nádazására haszn. hosszú, egyenes szára. Náddal fedett házikó. □ Ott látszik ama kapu megett Egy ház, melyet náddal önnön maga szegett. (Csokonai Vitéz Mihály) A kintvaló, náddal épült rendes halásztanyákat is hagyogatják már el (Tömörkény István) Oh lángolás, Élet fölöslege, Nekünk kellesz most leginkább bizony, Kik, ha kunyhónkon ég-ropog a nád, Már látjuk új, cserepes nagy tanyánkat. (Ady Endre)
4. (tájszó) Gyékény, káka, sás.
5. (elavult) Régen írásra használt nádszál. □ Az inquisitio jegyzője nádját próbálgatta körme lapján, ha elég jól van-e hasadva? (Jókai Mór)
6. (ritka, költői) Nádparipa (1). □ Már a nádat elvetettem, Melyen véled hajdani Gyermekkorunkban szerettem Fel s alá lovaglani. (Csokonai Vitéz Mihály)