Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

MENTSVÁR [mencsvár] főnév
  • 1. (régies) Vár, ahová végső szükségben menekülni lehet; utolsó menedéket adó vár. □ A pogányvár… volt az utolsó bevehetetlen mentsvára az egész [környékbeli] keresztyénségnek. (Jókai Mór)
  • 2. (régies) Biztos menedéket nyújtó hely. □ Áldott magánosság, jövel!… Mentsvára a magán szomorkodónak Csak a te szent erdődbe van. (Csokonai Vitéz Mihály) A konzulátus épülete lett egyetlen mentsvárunk. (Kuncz Aladár)
  • 3. (átvitt értelemben, választékos) Menedék, oltalom; olyan személy, akihez fájdalmunkban menekülünk; jelentősnek tartott dolog, melyben nagyon bízunk. Ő az én mentsváram. □ [Az osztrák elnyomó] hatalom ellenében nincs más módja a nemzeti lét fenntartásának, mint a munkás köznép bebocsátása az alkotmány mentsvárába. (Jókai Mór)