Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. A napnak az a része, szakasza, amelyet vki az érvényben levő jogszabályok szerint munkahelyén munkával eltölt. Átlagos, hatórás, hétórás, nyolcórás munkanap; a munkanap kihasználása, meghosszabbítása, megrövidítése, megrövidülése. A XVIII. század végén a munkanap 1617 órás volt, s még az első világháborúig is 1012 órásak voltak a munkanapok.
2. Az a munkamennyiség, amelyet egy ilyen nap alatt teljesítenek. Ebben a hónapban két munkanapja elveszett.
3. <Üzemi, hivatali dolgozók szempontjából:> olyan nap, amelyen dolgoznak. Ezen a héten csak öt munkanap lesz. A jövő vasárnap munkanap. || a. <Ünnepnappal szembeállítva:> hétköznap. □ A bizottmány azt akarta, hogy a követválasztás egész megyében munkanapon legyen. (Arany János) Ünnepnapokon, mikor a gépek pihennek, sokkal kevesebb a veszteség, mint munkanapokon, mikor dolgoznak. (Jókai Mór)
munkanapi; munkanapos.