Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

MOTOR főnév -t, -ok, -ja v. (ritka) -a
  • 1. (műszaki nyelv) Természeti energiát mechanikai energiává átalakító és vmely gépi berendezést mozgató gép, szerkezet; erőgép. || a. Kül. robbanómotor v. villanymotor. Belső égésű, egyenáramú, váltóáramú motor; egyhengeres, kéthengeres, háromhengeres, négyhengeres motor;kétütemű motor;négyütemű motor; az autó, a cséplőgép, a hajó, a körfűrész, a mosógép, a repülőgép motorja;begyullad a motor; berreg, brummog, mormog, zúg a motor; a motor megindul;begyújtja a motort; bemelegíti, indítja, megállítja a motort. □ Mint mérnök, a motorokban tett szert nagyobb járatosságra. (Kuncz Aladár) Kis ideges! hogy összeretten | kezed … Csak a gépkocsi motora | robbant, ami a grófi palota előtt áll. (Babits Mihály)
  • 2. (bizalmas) Motorkerékpár. Motoron megérkezett az orvos. Motorral járja az országutakat. □ Tekintete néha-néha ráesik egy elrobogó autóra, tovagördülő biciklire, berregő motorra. (Nagy Lajos)
  • 3. (átvitt értelemben, sajtónyelvi) Vminek a hajtó, mozgató ereje. A fejlődés motorja. Szóösszetétel(ek): 1. motorágy; motoralkatrész; motorbenzin; motorberregés; motoreke; motorfelszerelés; motorgyár; motorgyártás; motorhajtó; motorhenger; motorhosszmetszet; motorhűtés; motorindulás; motorjavítás; motorjavító; motorköpeny; motormalom; motorolaj; motorpróba; motorszekrény; motorszerelés; motorszerviz; motortető; motorvédő; motorverseny; motorvezető; motorzúgás; 2. benzinmotor; csónakmotor; gázmotor; gyorsmotor; kismotor; robbanómotor; segédmotor; szélmotor; villanymotor.