Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. A beszélés idejétől, a szóban forgó időponttól, alkalomtól eltérő időben, ill. alkalommal; nem most, nem akkor. Legyen → szerencsém máskor is. Máskor volt az, nem akkor. Máskor jó neki a kartonruha is, de most valami szebbet akar felvenni. □ Máskor Mantovában kedvre táborozván, | Hétfejű sárkánnyal vítt mint egy oroszlán. (Garay János) Mindenik jó szó, mely máskor csak a légbe Röpűl tán, most beszáll a szív közepébe. (Petőfi Sándor) Bezárta az ajtót, mint máskor. (Kosztolányi Dezső) Máskor el tudtak egymással bolondozni, most nem volt hozzá kedve. (Móricz Zsigmond) || a. Nem most, hanem vmely határozatlan jövőbeli időpontban. Most nem érek rá, majd máskor. □ Gyönyörű szalámink érkezett tanár úr Nem tetszik? Majd máskor szólt. (Kosztolányi Dezső) || b. A mostanihoz hasonló helyzetben a jövőben. Máskor ilyet ne csinálj! Máskor okosabb légy!
2. Egyszer , máskor : egyik alkalommal , másik alkalommal; néha , néha ; hol , hol Egyszer így beszél, máskor úgy. □ [A bor] egyszer gyengébb, egyszer erősebb, egyszer aromásabb, néha csak savanykás, máskor savanyú. (Mikszáth Kálmán)
3. Máskorra: más, határozatlan időpontra, alkalomra (főleg a jövőben). Máskorra halaszt vmit. Délután 3-kor jött, pedig máskorra vártam. Hagyják ezt a dolgot máskorra! □ A mai várvívás marad az máskorra. (Arany János)