Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. A szóban forgó múltbeli, ritkábban jövőbeli nap után következő napon. Másnap este, reggel. Megérkezett, de másnap már el is utazott. Csak másnap este tudtam meg. Szombaton megyünk majd színházba, mert másnap kipihenhetjük magunkat. □ Másnap ismét beborult, s elkezdett esni. (Kuncz Aladár) Fél kilenckor a társaság fölkerekedett, mert "másnap is nap van". (Kosztolányi Dezső)
2. (ritka) Minden másnap: minden második napon; másnaponként. Minden másnap van zongoraórája.
II. főnév (csak egyes számban) (ritka) A szóban forgó nap után következő nap. □ Majd holnap, mondá a leány A másnap eljött. (Jókai Mór) S már másnap volt, és a Mercerián jártak, üzletről üzletre. (Babits Mihály) Őneki a másnapja nem lehetett gyöngébb a mánál. (Móricz Zsigmond) || a. Vmely ünnep másnapja: vmely kettős ünnep második napja. Húsvét, karácsony másnapja.
III. (határozóragos alakok, határozószó-szerűen:) másnaponként; másnapra; másnaptól (fogva); → elteszi magát másnapra. A maradékot elteszi másnapra. Másnaptól fogva megváltozott a helyzet. □ Éppen másnapra hozott a véletlen az én számomra is egy levelet. (Kaffka Margit)