Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
I. melléknév -en, -ebb [e, e] Olyan, amiben (a szokásosnál több) lé van, aminek leve van. Leves gyümölcs, körte.
II. főnév -t, -ek, -e [ë, e] Rendsz. első fogásként tálalt, nagyobbrészt folyadékból álló, többnyire meleg étel; tápláló értékét és ízét a belefőzött zöldség, tészta, hús stb. adja meg. Becsinált leves; → hamis leves; → pergelt leves; egy tányér leves; levesre harangoznak: (átvitt értelemben, népies, tréfás) a) délre harangoznak; b) enni hívnak; → befőzi a levest; berántja a levest; → elsózza a levest; levest főz; kiönti a levest. Aki nem eszi meg a levest, nem kap húst. □ A levest épen hozták a szobába. (Csokonai Vitéz Mihály) Az aranyszínű, sáfrányos, hosszútésztás levesekre gondol, amelyeket rokonai körében szokott felkanalazni vasárnaponkint. (Krúdy Gyula) Haj azok a pompás magyaros ételek, a kövér levesek, mert leves nélkül az ebéd nem ebéd (Móricz Zsigmond)
Szólás(ok): többe kerül a leves, mint a hús: vmely járulékos dolog több pénzbe, fáradságba kerül, mint a fő dolog; beleköp a levesbe v. vkinek a levesébe: vkinek a szándékát, tervét rosszindulatúan meghiúsítja; nem eszik a levest olyan forrón, (ahogy főzik): a) kezdeti szigorúságukból majd engednek még; b) a dolog később enyhülni fog veszélyeségében, fenyegető voltában.