Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. (régies, irodalmi nyelvben) Olyan állapotú, helyzetű, hogy nem látják (1); láthatatlan. □ A szép tündér Őt minden nyomain követé látatlan alakban. (Vörösmarty Mihály) A gondtalan, a dévaj istenek Látatlanul vegyülnek el e körbe. (Reviczky Gyula) A fehér veréb lelke velem röpült látatlanul a levegőben. (Mikszáth Kálmán)
2. Látatlanul: anélkül, hogy látta v. meggyőződött volna vmiről; látatlanba(n). Látatlanul elfogad vmit, beleegyezik vmibe. || a. határozói használat(ban) (régies) Látatlanul. □ Látatlan elhiszem, jó emberem vagy. (Arany JánosShakespeare-fordítás)
II. főnév -t, -ja (rendsz. csak így:) látatlanba(n), ritk. látatlanból.
1. Látatlanba(n): úgy, hogy a dolgot nem látta; vaktában, kapásból. Látatlanban aláír, vesz vmit. Eligazodik rajta látatlanban is. Látatlanban megmondja, mi van benne. Látatlanban vette, mint a zsákbamacskát. □ Látatlanban csak a szegény ember adta el azt az ördögnek, amiről nem tudott. (Mikszáth Kálmán)
2. (ritka) Látatlanból: úgy, hogy őt nem látják. □ Vad képzetében a jó öreg embert Látatlanból leszurja. (Arany JánosShakespeare-fordítás)