Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

KOMIKUM főnév -ot, -a (-ja) (régies írva: comicum is) (csak egyes számban)
  • 1. (irodalomtudomány) Helyzetben, jellemben, cselekvésben, szemléletben megnyilvánuló visszásság, ellentmondás, ill. ennek nevetésre késztető felismerése mint az élet- és emberábrázolás egyik művészi eszköze. Alantas, finom, durva, kacagtató, vaskos komikum; a helyzet komikuma. Csokonai a komikum lényegének a furcsaságot tekintette. □ A [szín]darab komikumja erős. (Tolnai Lajos) Beavatott nyelvek így adják elő ennek a házasságnak az intim részleteit a burleszk komikum mártásában … (Mikszáth Kálmán) A nagy kőcímeren vidáman fedezte föl a Dávidok örök jellemvonását: a komikumban gyökerező pátoszt. (Móricz Zsigmond)
  • 2. (választékos) Általában az az ellentmondás, visszásság, amelynek felismerése nevetésre késztet. A dolognak, helyzetnek, ügynek az a komikuma, hogy … : a d.-ban, h.-ben, ü.-ben az a mulatságos, nevetséges mozzanat, hogy … A furcsa eset komikuma mindnyájunkat megnevettetett.
  • Szóösszetétel(ek): helyzetkomikum; jellemkomikum.