Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. (állattan) A gerinctelen és a gerinces állatok testének megtámasztására, ill. védelmére való szerv v. szervek rendszere. Belső, külső váz.
2. (átvitt értelemben is, irodalmi nyelvben) Csontváz (12). □ Elsoványodtam, váz vagyok. (Tompa Mihály) A szerencsétlen csont-bőr vázat addig rugdosta, amíg ájultan rogyott össze. (Kuncz Aladár) || a. (átvitt értelemben, költői) Rémalak, rémkép, csontváz (3). □ Valamerre szeme tekint A rémítő vázt látja. (Kisfaludy Sándor) Idegenek, kisértő vázak Az ismert arcok, emberek. (Vajda János) S az elmúlás rút váza rám zörög (Juhász Gyula)
3. (népies) Madárijesztő (II. 1).
4. <Építményben, készítményben> azoknak az egymással összefüggő elemeknek az összessége, amelyek az egész szerkezetet összetartják, és alakját megadják. A hajó, a repülőgép, a tető váza. □ Oh, hát visszaterel új vihar, új hab a | Nyilt tengerre, Hajó? | Nem látod, hogy nem bir ki vázad erőszakosb Tengert? (Arany JánosHoratius-fordítás) Ruganyos lábai úgy pattognak, mint mikor mint első legény, csak úgy szökdösött a gabonás hajó vázán. (Móricz Zsigmond)
5. (átvitt értelemben) <Irodalmi műben, beszédben> a gondolatmenet, ill. a cselekmény fő eseménysora, gondolatmenete, magja. A dráma, a regény váza.