Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

SEJ-HAJ [e v. ë] indulatszó, (ritka) sejehaj [e-e], (tájszó) séj-haj, séhaj
  • 1. <Mulatozás közben használt duhaj kurjantásként v. duhaj mulatás hangulatának festésére.> Sej-haj! sose halunk meg! □ Mondja mindjárt: sejhaj. Sejhaj, sohse halunk meg. (Karinthy Frigyes)
  • 2. Vidám, kellemes hangulatú népdalban, népies műdalban, réjaként, rendsz. a vers ritmusától független felkiáltásként. □ Kedves rózsám ablakába, Sej, haj, kedves rózsám ablakába Kinyílt a rózsa magába, Sej, haj, magába. (népköltés) Százados úr, sejehaj, százados úr ha felül a lovára, Visszatekint, sejehaj, visszatekint az elfáradt bakára. "Ugye fiúk, szép élet a katona élet?" "Csak az a baj, sejehaj, csak az a baj, hogy nehéz a viselet." (népköltés) || a. Tréfás, gúnyos népdalban, réjaként, a vers ritmusától független felkiáltásként. □ Egy szem kökény, két szem kőkény – Tátottszájú juhászlegény! Sejhaj! cinögemadár, Mondd meg, hogy a rózsám kihő jár. (népköltés)
  • 3. Szomorú, bánatos hangulatú népdalban, népies műdalban, réjaként, rendsz. a vers ritmusától független felkiáltásként. □ Szegény Rózsa Sándor Fölült a lovára, Aranyszélű gatyaszára – Sej, haj! – Úgy lebeg utána. (népköltés) Kilenc napra letettek az egyesbe, Vasat vertek a lábamra, kezemre, Szorítja kezemet, Még jobban szívemet, Más öleli sej, haj! | A kedves szeretőmet! (népköltés) Viszik a lovam Gyulára, Sej, haj, viszik a lovam Gyulára, Magamat vasba utána, Sej, haj, utána! (népköltés)