Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

SIKAMLÓS melléknév -an, -abb
  • 1. (régies) Olyan, amin könnyen el lehet csúszni, meg lehet siklani; nagyon sima, csúszós, síkos felületű. Sikamlós járda, parkett. Sikamlós a jég. □ Csendben haladtunk egy ideig a sírok közt a nyirkos, sikamlós úton. (Kaffka Margit) || a. (átvitt értelemben, ritka, költői) Olyan <út>, amelyen erkölcsileg könnyen elbukhatik, veszélybe juthat az ember. □ Nemzetünk … a jogfeladások sikamlós meredélyén veszélybe, több mint veszélybe, halálba sodortatik. (Kossuth Lajos) A dicsvágy sikamlós utján Gondoljuk óv a jó barát. (Madách Imre)
  • 2. <Nyálkás, sima felülete miatt> könnyen csúszós, sikló. A hal, a kígyó sikamlós teste. || a. (átvitt értelemben, ritka) Könnyen, hirtelen eltűnő. □ A pénz sikamlós portéka. Az ember észre sem veszi, oly hamar fogy. (Petőfi Sándor)
  • 3. (átvitt értelemben, választékos) <Főleg nemi vonatkozásban:> a jóízlést, illemet, szemérmet sértő, tréfásan kétértelmű <megnyilatkozás>. Sikamlós beszéd, történet, vers, vicc. □ A darab … elmés, mulattató; de tele sikamlós helyekkel. (Vörösmarty Mihály) Nem egy versezet van [Vörösmarty] műveiben, mit ellenség, úgy valamint barátja literatúránk gyöngyei közé soroz; és mégis 200 példány a két hazában! Paul de Kock sikamlós regényeiből … több forog kézen talán magában a fővárosban! (Kossuth Lajos) Egy katonaiskola nagy kamasz növendékei … a két … hölgyre mondogattak fönnhangon sikamlós élceket. (Jókai Mór) sikamlósság.