Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

BELEFÉR tárgyatlan ige
  • 1. Belefér vmibe: nem nagyobb, mint a befogadó test, edény, építmény, s ezért elég helyet talál benne; befér a belsejébe. Annyit eszik, iszik, amennyi (csak) belefér: nagyon sokat e., i. Belefér ebbe a hordóba öt hektóliter bor? Nem fér bele a ládába ez a rengeteg holmi. □ A színház előadás elején már tele volt, egy óra múlva még egyszer annyian akartak beleférni. (Jókai Mór) A szakállas ágyú voltaképpen … nagy puska volt, s diónál nagyobb golyó nem fért bele. (Gárdonyi Géza) Akkora szája van, beleférne egy sóvári alma. (Móricz Zsigmond)
  • 2. (átvitt értelemben) Belefér vmibe: vmely megszabott keretben, terjedelemben elég hely van számára; elfér benne. A regénybe az egész társadalom rajza belefér. □ Hatos jambust csak azért választottam, mert így egy görög sor rendesen belefért egy magyar sorba, de ha más ötösben fordítja, úgy én is úgy fordítom. (Arany János) Egy adomába belefér az egész világ. (Kosztolányi Dezső) || a. (átvitt értelemben) Vmi belefér vkibe, vmibe: vmely személy, dolog meghatározott fokú erőt, indulatot, érzést foglal magába(n), v. tud magába(n) foglalni. Mi minden fér bele egy versbe! □ Nagy is volt az olasz, sok erő fért belé. (Arany János) Annyi keserűség s fájdalom volt abban, amennyi csak belefér ebbe az egy szóba. (Mikszáth Kálmán)
  • beleférés; beleférő.