Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

FÉNYŰZÉS [ny-ű] -t, -e [e] (csak egyes számban)
  • 1. Az élet anyagi és szellemi javainak az átlagos szükségletet jóval meghaladó felhalmozása és fogyasztása, használata, élvezése; pompa, luxus. Esztelen, ízléstelen, pazar fényűzés; a gazdagok fényűzése; fényűzésben él; szereti a fényűzést. □ A fényűzés és a bujálkodás A nagy polgártestben [= társadalomban] lassú méreg. (Berzsenyi Dániel) Egyik ínséges év a másikat követte … Hanem azért volt eszeveszett fényűzés a fővárosban. (Jókai Mór) Mire való e szokatlan fényűzés, mama? (Csiky Gergely) || a. (ritka) Nem a közvetlen szükséglet kielégítésére való, hanem a túlzott kényelem, pompa, élvezet kedvéért felhalmozott értékes javak; fényűzési tárgyak, fényűző, pompás berendezés. □ A férfiszobában egészen másnemű fényűzést lehetett szemlélni. (Jókai Mór)
  • 2. (átvitt értelemben, választékos, kissé gúnyos) Nem a gyakorlati élet közvetlen szükségleteivel kapcs., rendsz. szellemi tevékenység, eszményi törekvés. Szerinte a gondolkodás fölösleges fényűzés. Számomra fényűzés lenne a séta, annyi a dolgom. Nem engedhetem meg magamnak azt a fényűzést, hogy verseket olvassak. □ Írjak? | … minek? | Minek a lélek balga fényüzése? (Tóth Árpád) Mikor a munka nem lesz robot, és a művészet nem lesz fényűzés, akkor jön el az az ország, amelyről a legjobbak jövendöltek. (Juhász Gyula)
  • fényűzési.