Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. tárgyatlan Összefolyó, tompa, mély ú-féle hangot ad; ilyen hangon zúg. Búg a búgócsiga, a cséplőgép, a hang, a motor, az orgona, a repülőgép, a szél, a sziréna, a tülök. □ Bolond hangszer: sír, nyerít és búg. (Ady Endre) Messze gyárnak búg a kürtje. (Juhász Gyula) Rengnek a falak, búg a lift. (Babits Mihály)
2. tárgyatlan <Galambféle madár> egyhangú turbékoló hangon szól. Búg a galamb, a gerlice. □ Zöld lugasok között Nem búg gerlice. (Berzsenyi Dániel)
3. tárgyatlan (költői) <Személy> erős érzelmi állapotban mély, nyújtott, beszédhanggá nem tagolódó hangot hallat. □ Anyja reárogy, öleli búgva. (Arany János) Szeretők búgnak és lihegnek, Amig a hajnal hasad. (Ady Endre)
4. tárgyatlan (ritka, költői) <Ének, ima> mélyen, tompán, egybeolvadóan hangzik. Búg a dal, az imádság, a zsolozsma. □ Gyászos ének búg előtte: Sirva mennek esketőre. (Arany János) || a. tárgyas (ritka, költői) Vmit ilyen hangon kifejez. □ A Biblia is vallja S búgják bús, ódon énekek: Falánkabban fal férfiút a nő, Mióta város építtetett. (Ady Endre)