Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

MŰSZER főnév
  • 1. Nagy pontosságot kívánó munkafolyamatok elvégzésére alkalmas, rendsz. különleges gonddal, a célnak megfelelően készített munkaeszköz, szerszám. → Egyetemes műszer; orvosi műszer; műszerrel dolgozik. Fertőtleníti a műszereket. □ Egy műszer, éles csörrenéssel, az üveglapra esik. (Karinthy Frigyes)
  • 2. Tudományos kutató v. műszaki, technikai, ritk. művészeti célt szolgáló nagy pontosságú mérő eszköz, amely egy v. több megfigyelt, ellenőrzött v. vizsgált mennyiség, erőhatás, energia stb. súlyát, erejét, értékét méri. → Átmeneti műszer; elektronikus, érzékeny, feszültségmérő, fizikai, mechanikai, mérnöki, optikai, precíziós, szintező műszer; a földrengésjelző, a meteorológiai állomás műszerei; vmely műszert beállít, leolvas; műszerrel mér, méricskél, vizsgál vmit. Jelez a műszer. Elrendezi a műszereket a szerelékfalon. A pilóta műszerekkel tájékozódik. A műszerekkel jelzett értékeket följegyezte. || a. (átvitt értelemben) □ Olvasnék eltünődve, mily titkos furcsa műszer A költők tolla… Szeizmográf, mely bús rengést szelíd cikkcakkba fűz fel. (Tóth Árpád) Szóösszetétel(ek): műszerállvány; műszerasztal; műszerberendezés; műszerfal; műszerfülke; műszergyár; műszer-igazítás; műszeripar; műszerkészítés; műszerkészítő; műszerkészlet; műszerláda; műszerlámpa; műszerlap; műszerminta; műszerosztály; műszerszekrény; műszertábla; műszertálca; műszertok; műszerüzem; műszerüzlet. műszeres; műszeri.