Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

KIES [e] melléknév -en, -ebb [e, e] (irodalmi nyelvben)
  • 1. Természeti bájainak üdeségével, enyhe változatosságával kellemes hatást keltő, részeinek összhangjával szemet, lelket gyönyörködtető, vonzó, elbájoló <táj, vidék>. Kies liget, táj, vidék; kies fekvésű város. □ S szebb arcot ölt e föld kies határa, Hogy kedvre gyúl, ki bájkörébe [= bűvkörébe] lép. (Kölcsey Ferenc) Bércről visszanéz a vándor, Vígan int kies hazája. (Bajza József) Egy szép kies mezőben verette sátorát. (Arany János) || a. (átvitt értelemben, régies, költői) Szelíd örömöket adó; boldog derűt árasztó; jóleső hangulatot ébresztő; kellemes, szép. □ Aki a Múzsát veszi útitársul, Mint te, szép vándor, kies annak útja. (Berzsenyi Dániel) Élte kies tavaszán kora sírt hány ifju talála. (Kisfaludy Károly)
  • 2. (ritka) A forgalomtól, sűrűbben lakott helytől távol eső, félreeső, lehangolóan elhagyatott. □ Gondolom, hogy holnap idehagyjuk ezt a puszta, kies, szomorú lakóhelyet. (Mikes Kelemen)
  • kiesség.