Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. (régies, kissé választékos) Hódol vkinek, vminek: úgy viselkedik, mint aki elismeri vkinek, vminek a felsőbbségét; kész vkinek, vminek alávetni magát. □ Aki erősebb lesz, annak, igen, hódol. (Arany János) A nagyvárosban éltem, hol "adnak", egyre "vesznek", | hódolnak az aranynak és a láznak. (Kosztolányi Dezső) || a. (ritka, választékos) Hódol vminek: lelkiismeretére hallgatva alkalmazkodik vmely elvhez, erkölcsi normához. Vmely meggyőződésnek, nézetnek hódol. □ Természet, istenem vagy: hódolok Törvényednek. (Vörösmarty MihályShakespeare-fordítás) Hódoljunk annak az arany közmondásnak: Mi magadnak káros, ne akard azt másnak. (Sárosy Gyula)
2. Hódol vkinek, vminek: elismerését, tiszteletét nyilvánítja vki, vmi iránt; tiszteleg. A gyűlés néma felállással hódolt a nagy költő emlékének. □ Respublica, Most hódolok, midőn még messze vagy. (Petőfi Sándor) Éljen a vezér! | Hódolni néki Elébe a kapukhoz! (Madách Imre)
3. (átvitt értelemben, választékos) <Szokásnak, szenvedélynek> fenntartás nélkül enged. Hódol a divatnak, az élvezetnek, az ivásnak. Itt végre hódolhat passziójának.