Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. Asztalnak, szekrénynek, ritk. más bútornak kihúzható, betolható, gyak. elzárható, láda formájú része. A fiókba tesz vmit; a fiókot kihúzza; → kinyitja a fiókot; felfeszíti a fiókot. □ A nagytakarítás három napig tartott. Előbb kirakták a fiókokat. (Kosztolányi Dezső) Mentünk az üveges almáriumhoz, a fiókjában ott volt a krajcár, ahol én tudtam. (Móricz Zsigmond) || a. (átvitt értelemben) A fiókja számára ír: olyan műv(ek)et ír, amely(ek)ről tudja, hogy vmely oknál fogva egyelőre nem jelenhet(nek) meg. || b. Bútoron, állványon rekesz, polc, kisebb elkülönített rész. || c. (tájszó) <Főleg istállóban, magtárban> elkerített, elkülönített rész v. ládaforma tartó. A fejős juhokat külön fiókba tereli. A szénát a fiókba hordja.
2. (postaügy) <Postahivatalban> nyitott v. zárható, számmal ellátott, bérelt rekesz olyan küldemények számára, melyeket a címzett rendszeresen a helyszínen kíván átvenni; postafiók. Fiókot nyit(tat) a postán.
3. (népies) Ablaknak olyan része, melyet a többitől keret választ el; az ablak szeme. Betört egy fiók. A felső fiókot papírral ragasztotta be.
4. Vmely intézménynek helyi v. különleges jelleggel, a központtól eltérő helyen, különállóan működő része, tagozata. A bank fiókja; az üzlet Rákóczi úti fiókja.
5. (régies, költői) Fióka. □ A fiók Apját táplálni tartozik. (Arany JánosArisztophanész-fordítás) [A sas] halat hord haza a fiókjainak. (Jókai Mór)