Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

ELÉGTÉTEL főnév
  • 1. (ritka) Általában vmely kötelességnek, tartozásnak a teljesítése. Az adós részéről elégtételre még nem került sor.
  • 2. Az, ami kárpótol vkit az elszenvedett kárért, v. jóváteszi a rajta esett sérelmet. Anyagi, erkölcsi, írásos elégtétel; → lovagias elégtétel; nyilvános, vagyoni elégtétel; elégtételt → ad vkinek; elégtételt kap; elégtételt → kér (vkitől); elégtételt követel, szerez; elégtételt vesz magának. □ Serkenj fel, összverontatott [= meggyalázott] igazság; | de én elégtételt veszek. (Katona József) Az utókor se sietett a mellőzött költőnek elégtételt adni. (Ambrus Zoltán)
  • 3. (vallásügy) <A katolikus egyházban> a bűnbánat szentségének az a része, melynek során a gyónó a gyóntató által rendelt imákat, cselekedeteket elvégzi; penitencia. Üdvös elégtétel. A gyóntató atya a gyónónak elégtételként öt Miatyánk elmondását szabta ki.
  • 4. (választékos) Az az érzés, mely annak a lelkét tölti el, akinek elégtételt (2) szolgáltattak, v. akit igazoltak az események; megelégedés. Elégtétellel állapítja meg, veszi tudomásul, hogy … □ Az édes bor nem kellemesebb a toroknak, mint a szívnek az elégtétel. (Tolnai Lajos)