Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
DOLGOZAT főnév -ot, -a
Általában a dolgozik (1) igével kifejezett cselekvés eredménye; rendsz. írott szellemi mű, alkotás.
1. Hosszabb terjedelmű értekező (tudományos) mű. Dolgozata nyomtatásban is megjelent. Felolvasta dolgozatát az Akadémián.
2. (iskolai) Vmely tantárgy (elvégzett) anyagából időszakonként, rendsz. az iskolában felügyelet alatt készített, a tananyagban tett haladásról beszámoló írásbeli munka, melyben a tanár v. tanító a hibákat megjelöli, és amelyet ráírott osztályzattal, érdemjeggyel értékel; gyakorlat. Írásbeli, iskolai, latin, magyar, mennyiségtani, német dolgozat; házi dolgozat: a tanuló által otthon, saját munkájával készített írásbeli beszámoló, megoldott feladvány vmely, az iskolai tananyagból számára kijelölt kérdésből; iskolai dolgozat; érettségi, zárthelyi dolgozat; → szabad dolgozat; a dolgozat külső → alakja; → kijavítja a dolgozatot; dolgozato(ka)t → javít. Kitűnő dolgozatokat írt. □ Fárasztotta [Péterfyt] a tanárkodással járó sok nyűg és robot: az iskolai dolgozatok javítgatása. (Ambrus Zoltán) A magyar dolgozaton kívül semmi sem sikerült neki. (Babits Mihály) || a. (rendsz. többes számban) (iskolai) Az ilyen feladatok írására való füzet. Hozzátok fel a magyar dolgozatokat! Osszátok ki a latin dolgozatokat! □ Magyar órára kiosztották a dolgozatokat. (Móricz Zsigmond)
3. (régies) Írói, költői mű. □ Az idő nem vala alkalmas hosszabb költői dolgozatokra. (Arany János)